Sunday, 12 October 2014

Dover Beach

Czas na nadrabianie zaległości, nie zajrzałam na własnego bloga od przeszło 3 miesięcy, a mam trochę do napisania i pokazania.

Barbados jest sławny z powodu swoich plaż, które są publiczne! Na niektórych piasek jest różowy, co wygląda naprawdę ładnie. Woda jest przepięknie turkusowa i zawsze ciepła, aż nie chce się wracać do domu.

Na niektórych plażach można wynająć leżaki i parasole. Ceny wahają się w granicach 30BBD (15USD) za parasol i 2 leżaki. Warto dowiedzieć się czy kwotę, którą płaci się za leżaki i parasol można odebrać w plażowej knajpce w formie picia i jedzenia.
Będę starała się zamieszać zdjęcia plaż z ich krótkimi opisami oraz dostępnymi atrakcjami. Dzisiaj spędziliśmy kilka godzin na Dover Beach, która jest zlokalizowana na południowym wybrzeżu po środku Saint Lawrence Gap. Można dojechać ZRem do Cafe Sol a następnie przejść kawałek lub podjechać autem, parking wzdłuż ulicy jest darmowy.

Saint Lawrence Gap jest turystycznym miejsce, znajduje się tam dużo hoteli, ulicznych stoisk z jedzeniem i pamiątkami. Na pewno bez problemu można też złapać taksówkę.

Na plaży można wynająć leżaki i parasol, niestety dokładnych cen nie znam. Z atrakcji dostępne są wycieczki żaglówką oraz skutery wodne. Niestety te drugie trochę smrodzą, więc średnio mi się to podobało.

Sama plaża jest długa i nawet szeroka jak na Barbados, piasek jest niestety dosyć gruby. Nie wiem czy uskok, który możecie zobaczyć na zdjęciach jest czymś normalnym, byliśmy tam pierwszy raz. Na dnie na szczęście nie ma kamieni, więc nie trzeba obawiać się, że na jakiś się nadepnie, dosyć długo jest płytko, ale trzeba przygotować się na częste i  łagodne fale, które rozbryzgują się zaraz przy brzegu. Jest to na tyle przyjemna plaża, że na pewno pojedziemy tam jeszcze nie raz.

Klikając na linka pod 'labels' możecie zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się ta plaża.

1 comment:

  1. Fajnie, że wróciłaś do pisania. Przyjemnie poczytać i pooglądać.

    ReplyDelete